Časté otázky

Chci jet jako vedoucí družinky, ale děti jsou z jiných oddílů a já k nim ve skautISu přístup nemám (vedu světlušky), jak nás mám registrovat?

Je potřeba se domluvit někým, kdo má ve skautISu vyšší oprávnění než ty, aby ti přiřadil ve skautISu roli středisko - vedoucí/admin. 

Máme účastníka, který není zaregistrovaný ve skautISu (nováček, bude registrovaný až v lednu) je to problém?

Každý, kdo se účastní Národního jamboree musí být členem Junáka - českého skauta, z. s. Zapsat účastníka do skautISu lze kdykoliv v průběhu roku. Jedná se o zápis člena, ne registraci, která se děje až v lednu.

Mohu přijet na jamboree později nebo odjet dříve?

Účastník

Pokud jsi nezletilý účastník, domluv se svým vedoucím družiny, který za tebe má zodpovědnost. Pokud jsi vedoucí družiny, musíš být přítomný po celou dobu akce se svou družinou. Dospělý průvodce je zodpovědný sám za sebe, je jen potřeba, aby o tom věděl vedoucí družiny.

Servistým

Nejkratší volba pro servisáka je servisák Klasik (2.-8. 5. 2023), pokud opravdu není možnost jet takto a stojíš o účast v roli dobrovolníka, zkus se domluvit s vedoucí servisáků W.werkou na mailu servistym@nsj2023.cz

Do kdy musím zaplatit registrační poplatek?

Registrační poplatek musí servisáci zaplatit do 14 dnů od registrace. Vedoucí družiny musí za družiny zaplatit nejpozději 30 dní od registrace. Registrace musí být zaplacena nejpozději do 31. 1. 2023.

Až po připsání registračního poplatku se stává přihlášení závazné, proto doporučejeme platbu příliš dlouho neodkládat.

Jaká je kapacita akce, stihnu se registrovat?

Kapacita pro účastníky byla stanovena na 5 000 účastníků. Zatím volná místa máme, doporučujeme s registrací neotálet a přihlásit se co nejdříve to půjde! 

Budou jamboree šátky?

Ano a kromě šátků připravujeme i další merch.

Je možné po registraci měnit počet účastníků?

Po zaplacení registračního poplatku není možné měnit počet, ale pokud se stane, že vám člen onemocní nebo z nějakého vážného důvodu nebude moct jet, je možné člena vyměnit za jiného, určitě vždy napište na mail ucastnici@nsj2023.cz, kde si domluvíte další postup.

Je možné, aby dospělému doprovodu (vedoucí družiny/dospělý průvodce) bylo 18 let až po registraci?

Ano, je potřeba být nejpozději 3. 5. 2023 plnoletý.

Co je v ceně účastnického poplatku?

Cenu poplatků jsme se snažili dát, na co nejmenší možnou míru. Největší část poplatku jde do týmu zázemí, které musí pokrýt pronájem celého areálu a vybavení (stany, sprchy, wc, oplocení, podium, elektřina, voda,....) druhá velká část poplatku jde na program, bez kterého by to nešlo. I přestože se s hosty snažíme domluvit na nejnižší možné částce, slušností je alespoň nabídnout pokrýtí nákladů na dopravu takových hostů. Zbytek poplatku jde do materiálů pro program a ostatní týmy (stripy, nášivky,...).

Bude na Jamboree návštěvní den?

Ano, skautská i široká veřejnost může využít návštěvní den v sobotu 6. května. 

Bude posílena linka 15 z města směr na letiště?

Určitě se budeme snažit dopravu do areálu posílit.